Birçok su kirliliği patlaması ve kötü çalışan su sistemleri arasında bir bağlantı var. Bağlantı kirli su depolarıdır. Su, su bitkilerinde işleme tabi tutulduktan sonra evinizin veya işyerinizin yakınlarında bekleyen su depoları ve kulelerinde depolanır. Bu tesislerin düzgün bir şekilde incelenmemesi ve temizlenmemesi birçok sistemde çok büyük sorunlara sebep olur. Salgınlar, su depolama tanklarını düzgün bir şekilde inceleyen ve temizleyen bakımlı sistemlerde görülmez. Zaman içerisinde içme suyunu depolayan tank ve kulelerin tabanında tortu birikir. Deponun tabanındaki tortuların katmanları bakteriler, protozonlar ve hatta virüsler için güvenli bir yaşam alanı haline gelebilir! Kirleticiler, dezenfektan kimyasallarıyla etkileşime geçene kadar çökelti altında büyür. Bu roket bilimi değil temel temizliktir. Zeminlerin temiz tutulması gerekir, özellikle içme suyu depolarının zeminleri.

Su Depoları Nasıl Temizlenir?

İçilebilir su hattı oluşturmak için yüzeyden dalıcı iletişimle donatılmış hava dalıcıları, vakum temizleme işlemi ile su depoları ve kulelerden tortuyu verimli bir şekilde kaldırabilmeyi amaçlar.

Birkaç santimetre tortu, sayısız bakteri, protozoon veya hatta virüs içerebilir. Depoların her 3-5 yılda bir veya gerektiğinde temizlenmesini önerilir. Deponuzun zeminini temiz tutmak, su sisteminizin sağlığını korumanın en iyi yoludur. Suyun temizliği yapıldıktan sonra teslim edilen su alkolsüz olmalı ve onaylanmış bir kaynaktan temin edilmelidir. Onaylanmış su nakliyecileri, güvenliğiniz için suyu dezenfekte etmeleri gerekmektedir. Depolama tankları genellikle yılda iki kez temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir (ilkbahar ve sonbahar). Bu kaldırmaktır.

Su Depolarına Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyarız?

Su basıncının depolamaya el vermediği durumlarda, su temininin temel düzeyde ve sürekli akışı yapılmadığı durumlarda depolanması toplum hayatının sekteye uğramaması için su depoları kullanımı çık yaygınlaşmıştır. Su depolarının temizliği bu sebepten hayati öneme haizdir. Su deposundaki herhangi bir hijyen problemi çok kısa zamanda salgın haline gelebilir. Tüm büyük şehirler için bir sorun teşkil eden temiz su kaynağı ihtiyacını su depolarıyla gidermek mümkündür. Suyu değerlendirirken ticari ürün olmadığını ve tam tersine özenle korunması gereken bir miras olduğunun farkında olmalıyız.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir