Bireylerin binalarında, firmalarda, pek çok bölge ve mahalle de aynı zamanda da şehirlerin belirli noktalarında su depoları bulunmaktadır. Bu su depoları hem bireylerin içme sularını karşılamaktadır hem de herhangi bir su kesintisi anında bireylerin su ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmaktadır. Ancak belirtilen bu su depolarının düzenli olarak temizlik ve bakımlarının yapılmasında bazı önemli faydalar bulunmaktadır. Bireylerin sağlığının korunması ve içme sularının temiz kalması adına yapılan depo temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Su deposu nasıl temizlenir sorunun cevabı olarak depo temizliği firmaları ve bu hizmeti veren kuruluşlar gösterilebilmektedir. Önemli olan depo temizliği sağlanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara önem verilmesi gerektiğidir.

Depo Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Su deposu temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktaların tamamı, bilmeyen bireyler adına su deposu teknik şartnamesi içerisinde yer almaktadır. Bu şartnameye uygun olarak depo temizliği yaptırmakta fayda bulunmaktadır. Aksi takdirde temizlikte kullanılan malzemeler ve kullanım tekniğinin yanlışlığı hem deponun ömrünün kısaltabilmekte hem de içme sularının kirlenmesine neden olabilmektedir. Depo temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise temizlik işlemi bittikten sonra deponun belirli bir süre havalandırılması gerektiğidir. Yoksa içerisindeki kimyasal katkılı ürünler tamamen dışarı çıkmamakta ve suya zarar vermesine neden olabilmektedir. Depo belirli bir süre havalandırıldıktan sonra içerisine içme suyu eklenmeli, tat ve yapısında değişiklik olup olmadığı kontrol edildikten sonra bireylerin kullanımına sunulmalıdır.

Yönetmelik Kararlarına Göre Hareket Edilmeli

Su deposu yönetmeliği depo temizliği yapan firmalara yol gösterici bilgiler içermektedir. Yönetmeliğe göre su depolarının 3 ile 6 ayda bir temizlenmesi gerekliliğine dikkat çekilmektedir. Bu süre deponun temizliğine, dayanıklılığına ve kullanımına göre değişebilmektedir. Ancak asla bir yılın geçmemesinde fayda bulunmaktadır. Firma olarak tüm bu yönetmeliklere uygun olarak hareket etmekteyiz ve Türkiye’nin pek çok noktasında olduğu gibi Gebze ilinde de su deposu temizliği hizmeti sağlamaktayız. Depo temizliği oluşturulurken aynı zamanda depolarının yapılarına ve büyüklüklerine göre temizlik işlemini sağlamakta fayda bulunmaktadır. Bazı depolarda temizlik uzun sürebildiği gibi bazı depolarda kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir