Su hayatımızın en önemli unsurlarındandır. Yaşam kaynağımız olan su bize hazır hale gelene kadar birçok aşamadan geçmektedir. Bu aşamalar zahmetli olduğu kadar önemlidir de. İnsan sağlığı açısından geri dönüşü olmayan yollara girilebilir. Bu noktada ise Çorlu su deposu temizliğinde oldukça hassas davranıyor. Çorlu su deposu temizliğini gerçekleştirirken çok dikkatli davranır.  Uyulması gereken su deposu teknik şartnamesi ve su deposu yönetmeliğini dikkate alır. Yazılı olan şekil, şartlara göre ilerlediği zaman hem daha kuvvetli hem de sağlık açısından daha güvenli bir su deposu temizliği yapmış olur. Çorlu su deposu temizliğinde bu konulara atlamamaya özen gösterir.

İnsan sağlığı çok önemli evet kullanacağı suyun kalitesi pH değeri de öyle. Çorlu su deposu temizliği ardından gerekli ölçümleri yapar. Temizlik sonucunun başarılı olup olmadığını ölçer gerekli kurumlara bildirir. Bir problem olmadığı sürece su deposu işlevine kaldığı yerden devam edebilir.

Suyu kullananların sağlığı kadar su deposu temizliğini yapan çalışanların güvenliği ve sağlığı da oldukça önemlidir. Çorlu su deposu temizliğini yapan çalışanlar, su deposu temizliği şartnamesi ve su deposu teknik şartnamesinde yer alan maddeleri dikkate almalıdır. Bu maddeler dikkate alındığı zaman her şey düzenli bir şekilde ilerleyebilir. Ve böylelikle ortaya çıkacak ani durumlarda risk durumu minimum seviyeye indirilebilir. Peki ya su deposu nasıl temizlenir?

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

İlk olarak şunu belirtelim ki su deposu temizliği oldukça önemli bir husustur. Su deposunun temizliği insan sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Şöyle ki zararlı hastalıkları çok kolay bir şekilde su ile bulaşabilir. Hastalık türleri en kolay ise evlerde kullanılan ve içilen su ile bulaşır. Çorlu su deposu temizliğinde bir çığı aşmış ve bu konulara oldukça dikkat emiştir. Bu durumu en iyi şekilde yapabilmek için ise su deposu teknik şartnamesi ve su deposu yönetmeliğini dikkate alır.

depoları içme ve kullanıma hazır sularla doluyken nasıl kirlenir kısaca bundan bahsedelim.

Temizliği yapacak olan çalışanlar depo temizliğine başlamadan önce mutlaka elektrik ile çalışan malzemelerin elektrik akımını kesmelidirler

Çorlu su deposu temizliğinde çalışanların sağlığı için temizliği yapılacak depo öncesinde mutlaka aydınlatılmalı ve havalandırılmalıdır.

Çorlu su deposu temizliğinde olarak deponun içerisinde bulunan suyun dışarı aktarımı sağlanmalıdır. Bu işlem için tasarlanmış özel pompalar vardır. Özel tasarlanmış pompalar bir ipe bağlanır ve su deposuna indirilir. Bu şekilde suyun dışa aktarımı sağlanır. Aktarılan kirli su ise yolda ki rögara aktarılır.

En son aşama da ise gerekli ölçümler yapılarak bir rapor hazırlanır ve yöneticiye sunulur.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir