Deponuzda toplanan yağmur suyunun temiz ve taze kalmasını sağlamak için tankınızı düzgün bir şekilde muhafaza etmek önemlidir. Bu bakımın bir kısmı, tortu ve organik madde birikiminden sonra oluşan çamurun temizlenmesini içerir. Süzgeçlerle bile, bitki materyali, atık ve tortu, tankınızın tabanına doğru yol bulacaktır. Zamanla bu, zararlı bakteriler için üreme alanı ve ailenizin sağlığı için tehlikeli olabilecek bir çamur tabakasına dönüşür. Kusma, mide krampları ve diğer ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler. Altı ayda bir yapılan incelemelere ek olarak, biriken tortuların mevcudiyeti açısından tanklar her 2-3 yılda bir denetlenmelidir.

su depolarının temizlenmesinde dikkat edilecek hususlar

Çamurun Elle Temizlenmesi

Çamuru temizlemenin bir yolu, tankı boşaltmak, daha sonra hortumun altını süpürmektir. Bu yöntem tüm çamuru temizlemenizi sağlar, ancak suyunuzu boşaltmanız ve bir tanka tırmanmanız tehlikeli olabilir. Ne yazık ki, tüm su tanklarına içeride kolayca erişilemiyor. Alternatif bir yöntem, hepsini vakumlamak için yağmur suyu tankı temizleme pompası satın almaktır. Her 2-3 yılda bir kez yapmanız gerekiyorsa maliyeti pahalı olabilir. Doğru şekilde yapmak biraz zaman gerektirir. Genellikle işi yapmak için bir su deposu temizleme şirketi kiralayabilirsiniz.

En ideal çözüm, herhangi bir çökelti çıktığında otomatik olarak temizleyen bir sistem olacaktır. Ve kurulduktan sonra sizin için başka bir çalışma gerektirmez. Silt ve kirin pompalanması için otomatik olarak çalışır ve herhangi bir güç kullanılmadan çalışır.

Su Haznesi Kendinden Temizleme Sistemi

Otomatik bir tank temizleme sistemini son dönemde farklı şirketler tarafından piyasaya sürülüyor. Tankın her tarafından taştığı zaman deponun tabanından enkaz ve atık suyu sifonlayan otomatik vakum oluşturarak çalışır. Güçlü akış, içindeki zararlı tortuları ve bakteri kolonilerini yutar. Deponuzun alt kısmına yerleştirilen özel bir boru, tankın tabanının tamamına eşit vakum etkisi yaratacak şekilde tasarlanmıştır. Atılan atık suyun içinde en zayıf kalitede suyun yanı sıra genellikle tank tabanında durgunlaşan zararlı çamur taşır.

Su önceden belirlenmiş bir seviyeye düştüğünde, su emme işlemi otomatik olarak durur. Sizi sürekli yağmur suyu ve temiz su deposu ile bırakır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir