Su deposu teknik şartnamesi ile hizmet veren su deposu temizliği şirketleri bu hizmeti daha erişilebilir ve daha yaygın olarak  kullanılabilmesinin altını önemle çiziyor. Zira su deposu dikkat edilmezse birçok hastalığın başlangıç noktasını dönüşebiliyor. Şehir şebeke suyunda yaşanan dönemsel kirlilikler su ile birlikte gelen yabancı maddeler su deposu zemininde kısa sürede birikerek bakteri yaşamına olanak sağlayacak bir noktaya dönüşebiliyor Bayrampaşa ilçesi su deposu temizliği konusunda oldukça şanslı ilçelerin başında gelmekle birlikte bölgede birçok su deposu temizliği yapabilecek Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş şirket bulunuyor. Su deposu temizliği konusunda yetkilendirilmiş şirketin önemi ve de farkı hayatı noktalarda belirleyici olabiliyor. Su deposu temizliği konusunda oldukça ciddi ilaçlarla dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Su deposu yönetmeliği kapsamında çalışan şirketler personellerine konu ile ilgili son derece kaliteli eğitimlere tabii tutarken kullanmış oldukları kimyasal ilaçları Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu koşullar kapsamında seçiyor. Bu ilaçlar su deposunun temizlenmesi için yosun ortamından  ayrıştırıla bilmesi için çok güçlü ilaçlar olması yanı sıra eğer doğru durulama yapılmaması koşulunda halk sağlığını yani bölgede depoyu kullanan herkesin sağlığını etkileyebilecek etkiler gösteriyor. Söz konusu etkiler kısa sürede fark edilmezse çok ciddi geri dönülmesi imkansız sorunları başlangıcı olabiliyor. Su deposu temizliğinde en önemli nokta sadece temizliğin şirket üzerine düşen bir görev olmadığının varılması. Zira periyodik bakımlar ile su deposunun düzenli olarak temizlenmesi ve olası periyodik bakım tarihinden daha kısa sürede oluşan kirliliğin kısa sürede fark edilerek yeniden temizlik şirketi ile iletişim kurulması noktasında apartman yöneticilerine büyük görev düşüyor.

Su deposu nasıl temizlenir? konusunda apartman yöneticilerinin üzerine düşen görevler öncelikle su deposunun temizlik şirketi gelmeden önce temizliği hazır edilmesi konusunda dikkat çekiyor. Yani depo içerisinde suyun boşaltılması ve bölgede bir  ışıklandırma bulunmuyorsa bölgenin ışıklandırılması konusunda Apartman yöneticileri büyük katkı sağlayabiliyor. Su deposu temizlendikten sonra ayrıca apartman yöneticilerinin temizlik adımlarını gösteren Sağlık Bakanlığı yönergelerine göre düzenlenmiş forumları teslim almaları su deposuna verilen suyun tesisatına gönderilmeden önce içile bilirlik seviyesini gösteren forumları teslim alınması önem gösteriyor. Zira oluşacak olumsuzluklarda söz konusu formlar yasal belge niteliği taşıyor.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir